OYUNLAR İLE İLGİLİ KULLANICI SORUNLARINA İLİŞKİN ÇÖZÜMLER

 

Bu kısımda oyunlar hakkında kullanıcıların yaptıkları yorumlara göre karşılaştıkları problemlere ilişkin çözümler üretilecektir. Umarız ki aşağıdaki işlemlerden sonra oyunların açılması ile sorunlar kalmayacaktır. Kullanıcıların karşılaştıkları problemleri şimdi sırayla inceleyelim. 

 


1.    OYUN AÇILMIYOR

 

a)       Kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorun olarak gözükmektedir. Olası durumlara göre şimdi vereceğimiz örnekler üzerinden hareket edelim. Aşağıdaki linke tıklayalım.

 

>>>Temple Run 2 Oyna<<<

 

Eğer linke tıkladığımızda oyun açılıyorsa bilgisayarınız normal olarak kurulmuştur. Yok açılmıyorsa zaten bilgisayarınızda Adobe Flash Player eklentisi eksiktir. Bu eklenti olmadan video da izleyemezsiniz. Çözüm olarak internetten Adobe Flash Player eklentisini bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Aşağıdan eklentiyi direk kendi sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Eğer Chrome ile internete giriyorsanız herhangi bir kurulum işlemine gerek yoktur.Eğer Mozilla Firefox ile internete giriyorsanız ve bilgisayarınızda Flash Player yoksa aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Unity 3D ayaları ve izin verme gibi işlemler olmadığından dolayı internete Mozilla Firefox ile girmenizi öneriyoruz.

 

>>>Adobe Flash Player İndir<<< 

b)      Eğer yukarıdaki linke tıkladığımızda oyun açılmışsa şimdi birde aşağıdaki link için deneyelim.

 

 

>>>Subway Surfers Oyunu<<<

 

Bu linke tıkladığımızda oyun açılmıyorsa bilgisayarınızda Unity 3D eklentisi kurulu değildir ve sitemizdeki birçok oyun oldukça gelişken bu yapı ile yapılmışlardır. Dolayısıyla bu eklentiyi kurmadan oyunları oynamak mümkün değildir. Çözüm olarak yapılması gereken aşağıdaki linklerde anlatılacaktır. Chrome'da yaşanan izin sorunları nedeniyle internete Mozilla Firefox ile girdiğiniz de ve bilgisayarınızda Unity 3D eklentisi kurulu ise hiçbir işlem yapmadan oyunlar açılacaktır. Unity 3D eklentisini aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

 

 

 


Unity İndir>>>Unity 3D Kurulum Anlatımı<<<

 

HANGİ TARAYICI  (MOZILLA FIREFOX , CHROME)

 

1)    MOZILLA FIREFOX

 

Eğer Mozilla ile internete giriyorsanız izine veya herhangi bir ayara ihtiyacınız yoktur. Unity 3D eklentisini kurduktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatmanız yeterlidir. Eğer Mozilla Firefox bilgisayarınızda yoksa aşağıdan indirip kurabilirsiniz.

>>>Mozilla Firefox İndir<<<

 

2)    CHROME

 

Eğer Chrome ile internete giriyorsanız aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir. Adres çubuğuna http://chrome://flags/ yazın veya . NPAPI'yı etkinleştir başlığını bulun ve "Etkinleştir" linkine tıklayıp1) ESKİ SÜRÜM CHROME UNITY 3D AYARI
2) ORTA SÜRÜM CHROME UNITY 3D AYARI
3) SON SÜRÜM CHROME UNITY 3D AYARI


Sorun Çözülmüştür.

 

 

 

2)  OYUN ÇOK YAVAŞ  AÇILIYOR

 

Bu sorun internet bağlantınızın yavaş olması sebebiyle kaynaklanmaktadır. Size hizmet eden bilgisayarlarımız hem çok güçlü ve hem de süper bir bağlantı hızına sahiptir.

 

3)  OYUN OYNARKEN TAKILIYOR BAZEN DONUYOR

 

Oyunlar açıldığında (eğer online bir oyun oynamıyorsanız) geri kalan her şey bilgisayarınızda gerçekleşmektedir. Bu durumda ortaya çıkabilecek 2 durum söz konusudur. Birincisi eğer oynadığınız gelişkin bir Unity 3D oyun ise bilgisayarınızın kapasitesi bazı noktalarda oyunu oynamaya bazen yetmiyor olabilir. Bir diğer sorun ise bilgisayarınızı oldukça yoran bazı açılış programları veya o sırada çalışan başka programlar olabilir. Bu konuda size önerebileceğimiz en iyi yöntem deneyimli bir bilgisayarcıdan bu konuyla destek almak olacaktır. Yapılacak olan işlem sadece oyunların donmasını sağlamayacak eskisine göre daha performanslı bir bilgisayar size sağlayacaktır.

 

NOTLAR

 

Sitede bulunan iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Oyunlara yaptığınız yorumlar editörler tarafından kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır. Bu sebeple birden fazla defa aynı yorumu göndermenize gerek yoktur. İçeriğinde argo, hakaret, küfür içermeyen yorumlar mutlaka onaylanır.

 

            Sitemizde bulunan hiçbir link veya eklenti bilgisayarınıza zarar vermez güvenle kullanabilirsiniz.

 

            İyi oyunlar ve eğlenceler dileriz.